Přijímací řízení

Studujte i vy na naší škole a staňte se opravdovými specialisty v zemědělských oborech. Přijímáme přihlášky pro Střední odbornou školu a pro Vyšší odbornou školu, vybrat si můžete studium prezenční i dálkové.

Naše škola je oblíbená zejména proto, že získáte kromě teorie především praxi. Díky tomu budete připraveni nejen na výkon povolání, ale také na studium na vysokých školách. Uplatnění naši absolventi naleznou nejen v zemědělských oborech, ale mohou se specializovat i na jiná odvětví, protože získají všeobecný přehled.

Přehled oborůPřehled jednotlivých oborů naleznete zde.

 

Poznejte naší školu blíže 

 

Jak se přihlásit

Přihlašovací formuláře pro studium naleznete dole, v příloze této stránky. Vyplněné formuláře lze poslat poštou na adresu školy, elektronicky přes datovou schránku nebo osobně odevzdat přímo u nás na podatelně.

Vyplňte formuláře pro studium prezenční nebo dálkové, nebo si vyberte formuláře pro Vyšší odbornou školu. Studenty VOŠ žádáme o vyplnění dotazníku, který slouží pro rozřazení studentů do skupin.

 

Proč byste měli studovat u nás?

Máme odpovídající zázemí pro výuku – jako jedni z mála máme školní statek, kde používáme moderní technologické postupy a dosahujeme ziskových výsledků výroby – nepřipravujeme jen teoretiky, ale odborníky do praxe. Naši absolventi naleznou uplatnění vždy. Zemědělství a přidružené obory jsou perspektivní ve všech ekonomických cyklech.

Rozvrh výuky je optimálně sestaven nejen vzhledem k dojezdu žáků, ale i k dalšímu zájmovému vyžití žáků, budete mít čas na své koníčky a nemusíte se obávat, že něco zmeškáte. Navíc cestujeme do zahraničí, ve spolupráci s institucemi i firmami vám zajistíme praxi ve významných zemědělských institucích v různých koutech světa.

Zemědělství je progresivně rozvíjející odvětví, které potřebuje vzdělané, mladé lidi. Díky tomu naleznete uplatnění nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Máme vlastní školní jídelnu, která je oblíbená i mezi studenty ostatních škol, protože skvěle vaříme. Samozřejmostí je vlastní ubytovací zařízení v Domově mládeže. Dopravní dostupnost školy ze všech regionů Jihočeského, Středočeského kraje a Kraje Vysočina je zajištěná.

Jsme vzdělávací institucí bezmála 150 let. Máme odborníky nejen v zemědělství, ale i v ostatních odvětvích národního hospodářství, naši absolventi jsou i ve vysokých pedagogických funkcích univerzit.